Національні координатори Кампанії з 16 країн Європи та 5 міжнародних партнерів зустрілися 19-20 квітня 2017 року у Брюсселі, аби поділитися власним досвідом, презентувати позитивні практики та надихнути один одного для подальших спільних дій задля якісних змін в життях дітей.
Фактично, дискусії, воркшопи та брейнсторми, які відбувалися першого дня, були своєрідною підготовкою – або ж вступом – до низки зустрічей з політиками ЄС, що відбулися 20 квітня. В рамках перших 4 інтерактивних сесій учасники визначали головні проблеми й в адвокації Кампанії на національному рівні та рівні ЄС та можливі шляхи їх вирішення, просування Кампанії у медіа та спільно формували індикатори успішності, на які можна спиратися при подальшій діяльності.
Метою воркшопів, що проводилися далі національними координаторами, була презентація кращого досвіду країн-учасниць Кампанії в певних аспектах захисту дітей та спільний вибір найбільш універсальних рішень та алгоритмів для кожної країни. Координаторка від України Катерина Залєвська, менеджер з комунікацій та розвитку партнерства БО ‘Надія і житло для дітей’, провела воркшоп щодо інтенсифікації співпраці національних координаторів Кампанії в Європі, оскільки розбудова партнерства і тісна співпраця між країнами-учасницями в сфері захисту прав дітей залишається одним з пріоритетів Кампанії.
Найпотужнішою частиною першого дня роботи стали презентації з практичною підготовкою до самих зустрічей з представниками Єврокомісії. Розбираючи деталі наявної ситуації щодо політики й відповідного фінансування у питанні деінституціалізації учасники мали проаналізувати ключові моменти, що сформували б головний каркас майбутніх зустрічей: сфера головних інтересів політиків, презентації ДІ саме з точки зору їх діяльності, взаємозв’язок деінституціалізації з іншими процесами в країні, важливість врахування деінституціалізації при очікуванні якісного результату від фінансування процесів у країні.
Проте, головне досягнення для України сталося наступного дня. Нарешті ми можемо сподіватися, що наші думки та зауваження щодо змін у соціальній сфері будуть почуті та враховані. 20 квітня 2017 року відбулася зустрічі зі Штефаном Шльонінгом, головою секції фінансового співробітництва Групи підтримки України при Європейській Комісії, на якій головною спікер кою була Катерина Залєвська. Усі згодні з тим, що впровадження усього комплексу реформ, які відбуваються наразі в Україні, відбулося б в набагато складніший спосіб без підтримки ЄС – європейська сторона свідома цього. Але до сьогодні залишаються 2 тривожні аспекти для ЄС в Україні: моніторинг результатів використання коштів ЄС, що виділяються на українські реформи, та відсутність якісного і повного забезпечення комплексності усіх реформ. Фактично, ми не маємо змоги говорити про повноцінне врахування деінституціалізації в процесі децентралізації, реформах освіти, охорони здоров’я чи бюджету. А отже – немає сенсу навіть думати про забезпечення якісної соціальної політики в Україні без розбудови соціальних послуг на локальному рівні. У результаті розмови було домовлено про зустріч найближчим часом у Києві між фахівцями БО ‘Надія і житло для дітей’ та представниками Делегації ЄС. Розмова буде присвячена реформам соціальної сфери. Делегація ЄС зацікавлена в баченні фахівців з багаторічним успішним досвідом та знанням української специфіка – аналізуватимуться наявні прогалини та шляхи їх заповнення чи трансформації. А відтак – ми маємо шанси на реальні і якісні зміни соціальної сфери!
Інші новини
Підтримувати, посилювати та розширювати: рекомендації громадянського суспільства щодо використання бюджету ЄС
28.03 2018 Європа
Успіхи й прогалини в 2017 році: дані з 16 країн-учасниць Кампанії
14.02 2018 Європа
Використання фондів ЄС та участь громадянського суспільства: нова доповідь щодо впровадження деінституціалізації
19.12 2017 Європа
Зустріч партнерів Кампанії у Валлетті: оцінюючи пройдене та моделюючи майбутнє
13.11 2017 Європа
Прес-ланч у Чернігові: розбираємося у реформі системи захисту дітей
29.09 2017 Україна
Стратегічне планування у Чернігові
26.07 2017 Партнери