Відкриваємо двері дітямБлоги

1616 0

Зайомство з Айовою: врахування інтересів громади та чіткі відпрацьовані механізми

Перше враження.

США – країна рівних можливостей, країна свободи, демократїї та вільних поглядів. Доступність тут відчувається на кожному кроці.  Особлива увага приділяється дітям, літним людям, дітям та людям з інвалідністю.

Самі ж американці – відкриті, щирі, привітні і позитивні. А ще, дуже патріотичні і гостинні. Намагаються створити найкомфортніші умови для твого перебування, і ти дійсно почуваєшся як вдома. Вони пишаються країною, в якій народились і зростали. Із захопленням розповідають про видатних людей свого міста, історію його створення, пам’ятки архітектури. Країна начебто створена для комфортного, безпечного та стабільного життя.  

18575370_1466911543365237_138328001_o

Місцева влада

Населення міста Ньютон нараховує близько 15 тис. осіб. Міська рада тут складається з мера та 6 радників, які працюють за різними напрямками: адміністрування, розробка та впровадження соціальних програм, будівництво. Кожен з вищезазначених посадовців є спеціалістом в своїй сфері.

Засідання міської ради проходять двічі на місяць та є публічними тобто відкритими. Вирішення будь-якого питання має бути з урахуванням інтересів громадян міста. І це дуже важливо, тому що, представники міської ради зацікавлені в розвитку міста, яке вони дуже люблять, в поліпшенні житлових умов та наданні якісних соціальних послуг його жителям.

До речі, цікавий факт: особистий номер телефона мера міста є у кожного н’ютонця для вирішення будь-яких хвилюючих питань.

НУО

Неурядові організації штату Айова існують за рахунок фандрейзингових кампаній, що періодично проводять з метою залучення коштів, пожертв донорів, громадян міста, великих підприємств, волонтерства.

Так, наприклад організація United Way здійснює постійну діяльність з привернення уваги та залучення коштів для громади та своїх агенцій. Координує з роботодавцями проведення на робочих місцях кампаній з впровадження позитивних змін в чотирьох пріоритетних напрямах:

- виховання дітей і молоді;

- забезпечення самодостатності;

- зміцнення сімей;

- сприяння здоровому способу життя.

18596610_1466911723365219_618050575_o

Пожертви в США не оподатковуються, що мотивує громадян, а також великі підприємства приймати участь у залученні коштів. Роблячи пожертву, вони впевненні, що гроші будуть доцільно використані на розвиток міста, регіону, надання допомоги його жителям. 

Про #DI

Останній інтернатний заклад у США було закрито в 1975 році.

Коли недоцільність фінансування інституцій, а також їх згубні та незворотні наслідки для дітей стали очевидними, федеральні кошти перестали виділятись на їх утримання. Тож, більшість інтернатних закладів, що не закрилися в процесі деінституціалізації були вимушені переорієнтуватись на надання зовсім інших видів послуг, а саме пошук фостерних сімей, надання комплексу підтримуючих послуг для збереження кризових сімей тощо. Безперечно, то був складний і досить болісний процес переходу від інституцій до організацій, що надають комплекс соціально-орієнтовних послуг суспільству. Як і будь-який процес трансформації. Більшість фостерних сімей виявились неготовими для прийняття дітей з інституцій з досить складними психологічними травмами внаслідок довготривалого там перебування. Але згодом, процес налагодився. Було розроблено безліч програм та механізмів сприяння імплементації альтернативних форм сімейного виховання. І зараз тут створено організації, що надають послуги:

- допомоги та підтримки кризовим, малозабезпеченим, неповним сім’ям;

- дітям, що постраждали від будь-якого виду насильства (цьому напрямку приділяється дуже багато уваги), дітям, які мають проблеми із законом, проблеми спілкуванням з однолітками тощо;

- дітям з фізичними та розумовими вадами від народження і до 21 року;

- особам з фізичними і розумовими вадами через створення групових будинків для постійного проживання;

- громадської освіти з метою вирішення проблем подолання бар’єрів, з якими стикаються люди з особливими потребами;

- жінкам, в т.ч. вагітним та які мають дітей, які страждають від нарко- чи алкозалежності;

- літнім людям, шляхом створення центрів для їх тимчасового чи постійного перебування з метою попередження відмови від них сімей.

Кожна з вищенаведених організацій сприяє розвитку соціальної відповідальності, покращення якості життя людей,  та має на меті розширення прав і можливостей отримувачів послуг та роботі з ними в індивідуальний, ефективний та відповідальний спосіб.

18575737_1466911606698564_928007542_o

Посередником між кризовою сім’єю та фостерною служать шелтери – короткострокові притулки з максимальним терміном перебування до 25 діб. Звісно бувають окремі випадки, коли термін перебування дитини за певних обставин можуть подовжити. Але зазвичай, не більше 25 діб. Основним завданням таких притулків є втручання та стабілізація кризової ситуації, догляд в кризовій ситуації, консультування та терапія з питань ментального здоров’я. Далі, виходячи із ситуації, що склалася, приймається рішення до подальшої долі дитини. Слід, зазначити, що в ситуації сексуального насильства над дитиною, після стабілізації її стану в патронатній сім’ї,  вона направляється до фостерної, і вже ніколи не повертається до своєї «рідної». Фостерна в свою чергу, проходить попереднє спеціальне навчання, як поводитися з такою дитиною, щоб повернути її до звичайного життя.

Всі механізми чітко відпрацьовані. Вилучення дитини здійснюється тільки за умови присутності співробітника поліції. Дитині за будь-яких умов надається адвокат, який представляє її інтереси в суді. Департамент соціального забезпечення штату веде документальний супровід кожного конкретного випадку. Паралельно веде роботу направлену на подолання кризової ситуації в сім’ї та надання їй комплексу послуг в т.ч. психологічних. Дитина в цей час може знаходитися або в короткостроковому шелтері або у патронатній сім’ї, що готова прийняти її на час подолання кризи. Далі, виходячи з обставин, дитина направляється у фостерну сім’ю або у рідну. І ту, і іншу Департамент соціального забезпечення буде супроводжувати та надавати комплекс підтримуючих послуг.

 18596874_1466911590031899_1450114368_o
Марина Маланіна

Марина Маланіна

Увійдіть,
як користувач:
Коментарi

нема коментарів

Вийти
Увійдіть,
як користувач:
увiйти