Середовище розвитку впливає на все життя дитини – і не тільки навчання, а й на можливості опиратися труднощам та долати перешкоди в подальшому житті. Як ми можемо допомогти дитині подолати стреси та розвиватися?
Сьогодні ефективний догляд і підтримка повинні відштовхуватися від поняття гідності, прав людини та рівності в забезпеченні цих прав. Ніяке "єдине для всіх" рішення не може бути ефективним.
Наскільки тривалим і відчутним є вплив відсутності турботи і належної опіки в ранньому віці на психологічне благополуччя людини та розвиток її інтелекту в подальшому житті?
Уся допомога має починатися з кількох простих питань. Який довгостроковий вплив моєї допомоги та участі? Що зміниться в житті дитини сьогодні, завтра, через рік? Австралія вже поставила ці питання на національному рівні.
На чому треба акцентувати увагу батькам, щоб не сформувати у дитини страху перед складними завданнями?
Що стоїть на перешкоді знання дитиною своїх прав та чому не всі дорослі готові пам’ятати про ці права?
Доктор Кріссі Гейл, провідна міжнародна фахівчиня CELCIS (the Centre for Excellence for Looked After Children in Scotland) розповідає про цілком реальний потенціал в запроваджені альтернативного, не інституційного, догляду дітей в різних країнах
Нейробіолог Нім Тоттенгем про вплив інтернатного догляду на розвиток дитини в інтерв’ю з Мірі Кім для ресурсу BOLD
Результати Бухарестського проекту з раннього втручання яскраво доводять шкідливість інституціалізації дітей віком до 2-х років. Довготривале дослідження дає знання про вплив інституціалізації на когнітивні функції, емоційний та фізичной розвиток дитини.
На думку членів ECFG, благодійники мають припинити виділяти кошти на побудову чи покращення інтернатів, а натомість «інвестувати в можливості, які створюють міцні сім'ї і громади».
Отримавши досвід роботи в інтернатній системі, Джефф Ернст пояснює, чому інтернати несумісні з захистом дитини.
Професор Маркус Паулюс з Мюнхенського університету імені Людвіга і Максиміліана зауважує, що діти молодшого віку не сліпо відтворюють дорослі норми поведінки – вони активно включаються в формування, узгодження та тлумачення цих правил.
Як переконати людей докладати зусиль до тієї допомоги, яка справді здатна змінити долі дітей, хай і не буде помітна одразу?
Відповідальність держави за дітей, які випускаються з системи опіки та відповідальність за їх повноцінний розвиток - одна з головних особливостей системи захисту дітей в США.
Соціальні агенції, розгалужена система центрів соціальної допомоги, реальний захист і ефективна допомога тим, хто її потребує, та емпатія - здається, це все вже звично для США. І таке складно досяжне поки для України.
Завдяки Програмі «Відкритий Світ» (Open World) – «Розширення прав і можливостей НУО: адвокація – надання послуг сім’ям» мені пощастило побувати в Н’ютоні, штат Айова, і познайомитися з особливостями підтримки сімей в США.
Інтерв'ю Валентини Ведровської, засновниці та Голові Правління Благодійного фонду «Українська Галицька Фундація», Оксані Гречній для Intermarium
Минув майже місяць з часу мого першого візиту як національного координатора кампанії 'Відкриваємо двері дітям' до Брюсселю на щорічну зустріч координаторів Кампанії. Цього року ми підсумовували пройдений шлях та оглядали перспективи подальшої роботи в рам
Тритижнева подорож шістьма американськими штатами була унікальною можливістю професійного пізнання і розширення власних горизонтів та уявлень про світ. В якийсь момент я перестала порівнювати, і намагалась сприймати речі як вони є, в інших контекстах. То
Замість зміцнення родин та створення умов, за яких батьки можуть належно піклуватися про своїх дітей, держава часто перебирає на себе роль батьків у догляді й вихованні дітей — роль, з якою вона не справляється.