Відкриваємо двері дітямВ об'єктиві відеокамери

Підбірка художніх фільмів про те, як та якими діти виростають в інтернатах і в родинах, про те, чого насправді діти прагуть та що дійсно робить їх щасливими 


Педагогічна поема

1920 р. По розореній війною і революцією Росії бродять тисячі знедолених дітей. У перші важкі роки становлення радянської влади педагог Антон Семенович Макаренко береться за виховання малолітніх злочинців. Сироти дивляться зверхньо на настанови викладачів, чиї звичайні підходи не в силах переламати ворожість і злість в черствих серцях підлітків. Але одного разу, не втрачаючи надії на успіх, Антон Семенович робить дуже ризикований крок. Сміливий вчинок приносить йому авторитет серед відчайдушних шибеників. І незабаром разом з викладачами на фундаменті зруйнованої колонії малолітні злочинці починають будувати свій новий будинок і нове життя:

Республіка ШКІД 

Школа імені Достоєвського – так розшифровується назва школи для безпритульних. В ній педагоги виховують колишніх бродяг, злодіїв і повій. Незважаючи на своє минуле, діти якимось дивом зберігають в глибині душі іскорки доброти та наївності. Завдання педагогів зростити ці паростки добра в кожному своєму вихованцеві:

Повний фільм дивіться за цим посиланням.

Господиня дитячого будинку

Постановою суду мати маленького Славіка позбавили батьківських прав і дитину відправили в дитбудинок. Ще одного малюка прийняла під своє крило Олександра Іванівна, директор дитячого будинку. Турбот у неї безліч: важкі діти, не надто чуйні вихователі, але незабаром виникла нова, напевно, найскладніша проблема. На посаду прибиральниці взяли жінку, яка колись відмовилась від свого сина, якого Олександра Іванівна усиновила зовсім маленьким:

Перша серія

Друга серія

На тебе уповаю

Героїня фільму кинула свою новонароджену дитину. Докори сумління не дають їй спокою. Після спроби самогубства і психіатричної лікарні вона за порадою священика влаштовується працювати в дитячий будинок …

Поліанна

Після смерті батьків 11-річну дівчинку Полліанну забрала до себе її тітка Полі, відома своїм суворим характером. З атмосфери батьківської любові Поліанна переселилася у світ строгих правил і заборон. Але вона не здавалася! Батько навчив дівчинку простої гри – вміти радіти життю за будь-яких обставин. Завжди весела Поліанна дратувала своїм оптимізмом не тільки свою тітку, а й інших мешканців похмурого містечка, які вважали, що їм нема чому радіти. Незабаром всі вони познайомилися з незвичайною грою Поліанни і їх життя стало змінюватися! Але одного разу з Полліанною трапилося нещастя, здавалося не залишилось надії на краще … Чи зможе вона подолати біду і зберегти радість у своєму серці?

Хористи 

Франція, 1949 рік. Зневірившись знайти роботу, вчитель музики Клемент Матьє потрапляє в інтернат для важких підлітків. Там він бачить до яких  жорстоких «виховних заходів» вдається ректор цього закладу Рашан. Чим більше знущається Рашан над хлопчиками, тим агресивнішими вони стають. Добродушного Матьє обурюють ці методи, але він не в змозі відкрито протестувати. Одного разу йому, автору численних музичних творів, які він скромно ховає в своїй кімнаті, приходить в голову чудова ідея: організувати шкільний хор:

Повний фільм дивіться за цим посиланням.

Август Раш

Молодий харизматичний ірландський гітарист і американська віолончелістка з престижної сім’ї полюбили один одного. Після чарівної зустрічі в Нью-Йорку обставини виявляються сильнішими за них, і вони змушені розлучитися. Народжена дитина, Август Раш, по такому ж нещасливому збігу обставин опиняється в одному з нью-йоркських притулків. Дванадцять років потому Август Раш, незвичайно талановитий для свого віку музикант, відчайдушно прагне знайти своїх батьків. Єдиною можливістю для цього він вважає свою музику – юний музикант вірить, що якщо він буде грати, його батьки зможуть дізнатися і знайти його. Тепер, опікуваний загадковим незнайомцем, він грає на вулицях Нью-Йорка і намагається знайти батьків, яких ніколи не бачив, за допомогою свого виняткового музичного дару:

Повний фільм дивіться за цим посиланням.

Невидима сторона

Фільм про непросту долю средньостатистичного безпритульного з вулиці з неблагополучної сім’ї, якому пощастило - його врятувала добра людина з чуйним серцем. З почуття щирого співчуття його бере до себе жити забезпечена християнська сім’я. Майкл добрий, має спокійну вдачу і спортивний талант. Його новоспечена сім’я піклується про нього і підтримує його в труднощах та досягненнях у навчанні і в спорті.

Повний фільм дивіться за цим посиланням.

Італієць

Фільм Андрія Кравчука про непереборне бажання хлопчика-сироти знайти рідну маму. Бездітна родина з Італії приїжджає в провінційний дитбудинок, щоб усиновити дитину з Росії. Шестирічного Ваню, який сподобався іноземцям, вихованці дитбудинку прозвали 'італійцем'. Попереду у хлопчика - безбідна сите життя в сонячній Італії, але поклик крові не дає спокою: хлопчик вирішує знайти свою рідну маму. Дізнавшись адресу, 'італієць' вирушає на електричці до міста, де вже розшукують втікача. Розуміючи, що процедура усиновлення може зірватися, директор дитбудинку і спритна бізнесвумен на прізвисько 'Мадам' починають розшуки 'італійця'

Збірка короткометражок про сиріт

Режисери реклами і кіно зняли серію зворушливих роликів про дітей-сиріт, які чекають своїх батьків. Зараз є вісім фільмів з десяти, знятих в різних стилях. Адже всі діти різні, і кожен хоче знайти сім'ю, але цього не видно в сухих анкетах, за якими батьки шукають дітей зараз:

Всі фільми дивіться за цим посиланням.

Інші докази


Налити серце дитини добром

Відверте інтерв'ю з Любомиром Гузаром про інтернати, суспільство та вічні цінності

НАУКОВІ ДОКАЗИ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ

Вчені довели важливість сімейного середовища для дитини, а різноманітні дослідження неоднократно вказували на надзвичайну шкідливість інтернатів, нехтування прав людини та реальну загрозу для їх мешканців

Коментарi

нема коментарів

Вийти
Увійдіть,
як користувач:
увiйти