Мережа неурядових організацій європейських країн Eurochild, що впроваджує громадську кампанію 'Відкриваємо двері дітям' на європейському рівні зібрала останні дані щодо просування деінституціалізації (ДІ) у каїнах, де реалізується Кампанія та оприлюднила отримані результати
За результатами проведеного аналізу, кількість дітей в інституціях зменшилася на 16 000 у порівнянні із 2013 роком.
‘Останні отримані нами дані дуже обнадійливі щодо нашої подальшої роботи з національними урядами та ЄС. Проте ще дуже багато має бути зроблено’, - заявила Яна Хейнсворд, Генеральний секретар Eurochild. Більш ніж 1 млн. дітей залишаються інтернатах, ізольовані від турботи та підтримки родини та громади по всій Європі, більше половини з них – у країнах ЄС.
Звісно, підтримка деінституціалізації Євросоюзом разом із зусиллями національних громадських організацій дала позитивні зміни у цьому напрямку за останні 2 роки. Порядок використання Європейських структурних та інвестиційних фондів та політика європейського партнерства спонукає уряди здійснити перехід від інституційного догляду до догляду в сім’ях або в умовах, максимально наближених до сімейних та допомагає рухатися в бік. У просування ДІ допомагає й Інструмент Пре-Асоціаційної допомоги ЄС, за допомогою якого Євросоюз сприяє реформам, через надання фінансової та технічної допомоги країнам, що планують вступити до ЄС.
Тим не менш значна частина дітей досі потрапляє інтернатні заклади, а кількість розпадів сімей досить висока у багатьох країнах, включаючи Болгарію, Литву, Сербію та Україну. У Греції та Угорщині зростає рівень бідності серед дітей, і разом із певним зменшенням інвестицій у соціальну сферу, місцеві громадські організації доповідають про збільшення рівні інституціалізації дітей.
‘Враховуючи чіткий зв’язок між бідністю дітей, недостачею підтримки та соціальних сервісів для сімей, розпадом сімей та зростанням інституціалізації, ми терміново закликаємо структури ЄС та країни-члени до повної імплементації Рекомендацій ЄС щодо Інвестицій у Дітей, що сприяють попередженню інституціалізації, підтримці розвитку сімейних форм виховання та сервісів для дітей та сімей на місцевому рівні, включаючи послуги для дітей з особливими потребами’, – підсумувала пані Хейнсворд.
Інформаційний зріз по країнам також продемонстрував, що в інституціях значно більше ромських дітей та дітей з особливими потребами. Незважаючи на заборону влаштовувати в інституції дітей до 3-х років у багатьох країнах, малі діти досі продовжують потрапляти під інтернатний догляд.
Інші новини
Підтримувати, посилювати та розширювати: рекомендації громадянського суспільства щодо використання бюджету ЄС
28.03 2018 Європа
Успіхи й прогалини в 2017 році: дані з 16 країн-учасниць Кампанії
14.02 2018 Європа
Використання фондів ЄС та участь громадянського суспільства: нова доповідь щодо впровадження деінституціалізації
19.12 2017 Європа
Зустріч партнерів Кампанії у Валлетті: оцінюючи пройдене та моделюючи майбутнє
13.11 2017 Європа
Прес-ланч у Чернігові: розбираємося у реформі системи захисту дітей
29.09 2017 Україна
Стратегічне планування у Чернігові
26.07 2017 Партнери