Відкриваємо двері дітямДослухаємося до думки громадськості

3.09 2014 Україна


Ми розпочинаємо інформаційну кампанію про шкоду інтернатного виховання та шляхи розв’язання цієї проблеми. Поширення інформаційних матеріалів сприятиме актуалізації проблеми інституційного догляду у суспільстві та запиту на її вирішення

Для визначення шляхів якнайчіткішого донесення до цільових груп проблематики інституційного догляду та існуючих дієвих шляхів реформування цієї системи ми провели фокус-групи, за результатами яких дослідили основні переконання громадськості по ключовим питанням щодо проблематики,  визначили дієвість креативної концепції соціального ролику та комплекту інфографіки, що ілюструє шкідливість інтернатного догляду, причини існування інтернатної системи, складові реформи системи захисту дітей, а також переваги сімейного виховання. У 2-х фокус-групах взяли участь чоловіки та жінки віком від 20 до 50 років (по 10 осіб у кожній групі), які репрезентують найширші верстви населення.

Одним з основних результатів роботи фокус-груп стало позитивне сприйняття креативної концепції соціального ролику. Концепція була визначена учасниками фокус-груп як така, що має мотиваційний потенціал, коректно доносить основне повідомлення ролику, викликає зацікавлення у соціальній ініціативі та яскраву емоційну реакцію. Окремі відгуки респондентів:

  • ‘Інтернат не місце для дитини, їй потрібно допомогти вибратися звідти’.
  • ‘Сама дитина не може вирватися з інтернату. Ми, дорослі, повинні допомогти’.
  • ‘Я можу допомогти. Допомогти нещасній дитині, яка закрита в інтернаті’

На сьогодні ми вже запустили в роботу зйомки соціального соціального відеоролику, який скоро представимо широкій публіці.

Дослідження у фокус-групах проведено в рамках інформаційної кампанії, спрямованої на підвищення обізнаності суспільства про становище дітей в інтернатних закладах і важливість реформ у сфері захисту дітей.