Відкриваємо двері дітямІнвестиції у дітей у контексті нової глобальної політики ВООЗ

22.10 2015 Європа


Раннє дитинство – найважливіший період для розвитку мозку та формування передумов майбутнього життя. Тому сімейне оточення для кожної дитини у ранньому віці стало одним з ключових пунктів глобальної програми Health 2020 Всесвітньої організації охорони здоров’я.

21 – 22 жовтня Європейський офіс ВООЗ провів конференцію міністрів у Мінську для обговорення ключових аспектів впровадження програми дій 2020 серед високопосадовців, які приймають рішення стосовно політики охорони здоров’я.

Експерти ВООЗ у своїх виступах акцентували увагу на  надзвичайних ризиках для розвитку дитини, що виникають внаслідок зростання поза сім’єю , особливо у ранньому віці (до 3-х років). Забезпечення сімейного середовища та надання підтримуючих  соціальних послуг дітям та сім’ям є ключовим фактором інвестування у дітей. Це гарантуватиме дітям значно вищі шанси реалізувати свій потенціал.

FotorCreated

Координатор громадянської кампанії  ‘Відкриваємо двері дітям’ в Україні Дмитро Чуприна в рамках міжсекторальних дискусій з колегами, партнерами та високопосадовцями, обговорював питання кращої координації у сфері захисту та розвитку дітей та можливих кроків на шляху адвокації захисту прав дітей. Узгодженість дій на рівні всіх європейських країн гарантуватиме виконання політики ВООЗ 2020, дотримання її принципів та якісне покращення життя дітей та сімей.

За результатами конференції були розроблені Мінські декларації , які закликають уряди європейських країн імплементувати ключові принципи ВООЗ у стратегії внутрішніх політик з охорони здоров’я своїх країн.

Відео з конференції:

Участь у конференції стала можлива завдяки підтримці Eurochild та Opening Doors Campaign