Відкриваємо двері дітямНові обрії деінституціалізації в Україні

13.05 2014 Україна


Практичне впровадження деінституціалізації в Україні поширюється на нові території, де апробована модель надання соціальних підтримуючих послуг у громадах робить непотрібним існування інтернатів, зберігає сім’ї від розпаду, а дітей від розлуки з батьками

25 квітня відбулася подія, яку з нетерпінням чекали та до якої докладали значних зусиль всі партнери проекту ‘Добре вдома’ - в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області зареєстровано другий в Україні Центр соціальної підтримки дітей та сімей ‘Добре вдома’.  Це знакова подія не тільки для району, а й для всієї України, адже кращі успішні практики з надання комплексних соціальних послуг на районному рівні продовжують втілюватися в життя.

Перший подібний Центр ‘Промінь надії’ вже більше двох років працює у Макарівському районі Київської області. Там завдяки роботі Центру збережено сім'ї для понад 100 дітей, а також надано якісну соціальну допомогу для більше ніж 300 дорослих. 

Ми впевнені, що такими ж значимими будуть результати роботи Центру ‘Добре вдома’ в Дніпропетровському районі, бо комплекс послуг, які надаватимуться в Центрі, розроблений з урахуванням потреб жителів району. У Центрі працюватиме відділення термінового влаштування дітей, відділення матерів з дітьми, служба раннього втручання та служба підтримки сім’ї. 

Перші діти та сім’ї, які отримуватимуть послуги в Центрі, з’являться вже за кілька місяців.  А поки що у Центрі тривають ремонтні роботи, облаштовуються всім необхідним відділення та служби, щоб забезпечити комфорт дітям та їх мамам та наснажувати їх на позитивні зміни в житті. Ведеться активна підготовка до того, щоб діти та дорослі, а також фахівці, які працюватимуть з ними, були забезпечені всіма необхідними  речами, іграшками, матеріалами для роботи.

Ми сподіваємось, що через деякий час при зміні державної політики захисту дітей подібні Центри з’являться ще не в одному куточку нашої країни.

e987611------

Проект ‘Добре вдома’ реалізується ПБО ‘Надія і житло для дітей’ в Україні за підтримки благодійної програми ‘Сирітству-ні’' (благодійний проект ‘Родина для дитини’, Дніпропетровська область) Фонду Ріната Ахметова у партнерстві з Дніпропетровською облдержадміністрацією та Дніпропетровською райдержадміністрацією з вересня 2012 року.