Відкриваємо двері дітямОдеська Коаліція здобуває нові знання

30.09 2016 Україна


У вересні 2016 року одеська Коаліція громадських організацій активно підвищувала свої знання з адвокації, комунікації та фандрейзингу на тренінгах, присвячених стратегічним питанням проведення реформи з деінституціалізації в Одеській області.

Для підтримки реформи ДІ в Одеській області ми сприяли утворенню Коаліції ГО, яка гарантуватиме ефективне впровадження реформи системи захисту дітей в регіоні. А тренінги були покликані згуртувати Коаліцію та надати їй необхідні знання та досвід для успішної роботи у запланованому напрямку.

Під час тренінгу з адвокації, який відбувся 5-6 вересня в Одесі, учасники Коаліції проаналізували представників влади,  яких потрібно залучити в якості союзників для просування реформи, прийняття обласної програми з ДІ та створення комплексу соціальних послуг для дітей і сімей у громаді з одночасним закриттям інтернатного закладу. Учасники тренінгу разом спланували спільну працю з ключовими чиновниками та намітили план дій для всіх залучених у коаліцію.

На тренінгу з комунікації 16 вересня коаліціанти виробили спільні меседжі про реформу, а також способи та канали комунікації з різними цільовими групами. Окремо розібрали принципи комунікації зі ЗМІ, як потужним каналом поширення інформації та формування впізнаваності та довіри до реформи. Не оминули увагою і інші цільові групи: діти та сім’ї – основні отримувачі послуг та владні структури – функціонери системи захисту дітей, які приймають рішення щодо впровадження ДІ в області. Учасники тренінгу відчули себе людьми, що дійсно можуть впливати на формування громадської думки та чинити тиск на осіб, які приймають рішення.

Одеса_комунікація1

27 вересня, під час тренінгу з фандрейзингу, Коаліція ГО розбирала, як писати заявки для донорів та планувати проект і бюджет кампанії. Наші одеські партнери дізналися, що бажає бачити донор і як розставляти правильні акценти під час презентації проекту реформи. Коаліціанти попрактикувалися у написанні проекту для запиту донорської підтримки і окреслили перспективні для Коаліції напрямки фандрейзингу.

Одеса фандрейзинг

Напрацювання всіх тренінгів були внесені у загальну стратегію роботи Коаліції на 2016 - 2017 рік, яку ми вже почали реалізовувати з жовтня. Таким чином, тренінги з адвокації, комунікації та фандрейзингу стали продовженням реалізації нашої спільної стратегії з реформування системи захисту дітей в Одеській області, посприяли  зміцненню Коаліції та забезпеченню її життєдіяльності.