Відкриваємо двері дітямПроект ‘Дитину у родину’ на сторожі прав дітей у громаді

12.11 2014 Партнери


У Сумській області склалася ситуація, коли в інтернатних закладах до 80 % дітей проживає за заявами їхніх батьків. Через скрутне матеріальне становище батьки таким чином і ‘вирішують’ проблеми власної родини

Проект ‘Дитину у родину’, що проводиться громадська організація ‘Калинове гроно’, має на меті  проведення деінституалізації  в області.  Для цього пілотним регіоном обрано Тростянецький район, адже саме там знаходиться школа-інтернат, де за заявою батьків проживає 31 дитина.

Головною ідеєю проекту є попередження розлучення дітей з родинами та розрив із громадою через припинення спілкування з родичами.

11 листопада 2014 року було проведено ‘круглий стіл’ з представниками сільських та селищних рад районів,  головою Тростяцецької РДА, директором Центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді та начальником Служби у справах сімей Сумської ОДА. До обговорення були долучені представники Тростянецького району, які займаються захистом прав дітей, громадські організації, в тому числі ‘Калинове гроно’ та ‘Професійна ліга соціальних працівників Сумщини’.

Учасники зібрання відзначили необхідність оптимізації у Тростянецькому районі системи захисту дітей – розробку та впровадження моделей послуг з підтримки сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, комплексним підходом до деінституалізації шляхом налагодження співпраці громадськості і місцевих органів влади.

У результаті засідання було вирішено провести прес-тур для обміну досвідом щодо захисту прав дітей у громаді та розвитку сімейних форм виховання.