Відкриваємо двері дітямСинергія європейської співпраці

1.04 2014 Європа


Ключові європейські організації у просуванні відмови від інтернатів зібралися у Брюсселі для напрацювання планів діяльності, а також шляхів максимізації потенціалу кампанії, зміцнення координації та співпраці поміж країнами

На початку квітня ключові європейські організації у просуванні відмови від інтернатів зібралися у Брюсселі для напрацювання планів діяльності на наступний програмний період, а також шляхів максимізації потенціалу кампанії, зміцнення координації та співпраці поміж країнами.

Звичайно, основною рушійною силою процесу є значний прогрес європейської політики, зокрема включення деінституціалізації в законодавство ЄС, в офіційний дискурс, а також забезпечення витрачання структурних фондів на цей процес. Середньострокове оцінювання кампанії показало, що кампанія вже фокусує розвиток європейської політики у синергії з національними політиками, що дозволяє дійсно підтримувати одночасний прогрес у просуванні відмови від інтернатів.

Нагадаємо, що рік тому Європейська комісія прийняла рекомендації ‘Інвестуючи в дітей: розриваючи коло неблагополуччя’, які закликають країни-члени ЄС використовувати структурні фонди, щоб зупинити розширення інституційного догляду для дітей і просувати перехід на сімейні форми виховання.

Ключовими завданнями стратегії роботи в рамках кампанії на 2014-2015 рік залишаються підтримка деінституціалізації як фокусу у просуванні політки серед країн-членів, включення додаткових цільових груп і поширення загального впливу від процесу, а також зміцнення горизонтальної взаємодії.

Окремим питанням було фокусування на змінах в Україні, на ситуації щодо викликів у просуванні європейської інтеграції, європейських стандартів та доступу до європейських фондів. Незважаючи на виклики і нестабільну ситуацію, важливим є зосередження на вікні можливостей, що відкриваються перед Україною у досягненні змін.

IMG_2032