Відкриваємо двері дітям‘Відкриваємо двері дітям’ – соціально-культурний проект у Дніпропетровську

7.12 2015 Україна


Дніпропетровськ став останнім містом, що приймає цього року соціально-культурний проект ‘Відкриваємо двері дітям’. Сама виставка вже відвідала Львів та Одесу і зібрала десятки позитивних відгуків відвідувачів та журналістів. Цікавість громадськості до проекту засвідчує недостатню інформованість суспільства про проблему інтернатного виховання та альтернативні їй моделі

4 грудня виставка ‘Відкриваємо двері дітям’ розпочала роботу в арт-центрі ‘Я Галерея’ у Дніпропетровську.  Вже  традиційно презентація проекту зібрала не лише представників громадської та соціальної сфери, але і шанувальників українського сучасного мистецтва та журналістів.

Під час відкриття виставки виступили представники партнерів Кампанії, проектів ‘Надія і житло для дітей’ в Україні, представники місцевої влади, випускники інтернатних закладів та художники.

Юрій Кручак, автор проект ‘Вільне крило’, що є частиною виставки та був створений разом з дітьми з Трипільського інтернату, розповів про те, як особисто зустрівся із стигматизацією дітей із інституцій. На початку роботи його переконували, що ці діти не здатні концентрувати увагу та довго працювати. Однак діти навпаки були поглинені роботою, повні здорової цікавості до життя та бурхливої енергії.

ДніпроВиставкаКолаж

Олена Гуржій, директор центру соціальної підтримки дітей і сімей ‘Добре вдома’ (Дніпропетровський район,) розповіла про проблеми, з якими стикаються діти, потрапляючи в інтернатну систему – ізоляція та стигматизація, нездатність адаптуватися до самостійного життя, відсутність підтримки та мотивації тощо. Також пані Гуржій розказала гостям виставки про роботу Центру, відмінність його методів та підходів від суті інтернатного догляду та ті преваги, що отримують тут діти та сім’ї.   

Після закінчення офіційної частини презентації було багато запитань від гостей відкриття про проблематику інтернатного виховання, проекти з реформування інтернатної системи у Дніпропетровській області, наявні в Україні альернативи інтернатному догляду тощо.

Виставка в Дніпропетровську триває до 9 грудня включно у арт-центрі ‘Я Галерея’ по вул. Гусенка, 17, вхід вільний.

Ми вдячні за підтримку арт-центру ‘Я Галерея’ у Дніпропетровську, всім нашим партнерам, волонтерам та колегам, а також компанії ‘Нова Пошта’, яка стала логістичним партнером проекту у 2015 році.