Відкриваємо двері дітямКампанія 'Відкриваємо двері дітям' стартувала у Західній Україні

28.11 2014 Партнери


У листопаді ми здійснили інформаційне турне обласними центрами Західної України, де презентували громадянську кампанію, залучилися підтримкою місцевої влади та громадськості та намітили шляхи подальшої роботи в регіонах

24 листопада у Львові координатор громадянської кампанії презентував на зустрічі з журналістами Громадянську кампанію ‘Відкриваємо двері дітям’, яка впроваджується в 12 країнах Європи і спрямована на повну відмову від інтернатів з переходом до системи виховання дітей у сімейному середовищі. В ході зустрічі також відбулася презентація конкурсу журналістських робіт, присвячених проблемі травматичного та безособистісного виховання в інтернатах і необхідності реформування системи захисту дітей.

1

Публікації у ЗМІ:

Державна система інтернатів – шлях у нікуди

Благодійна організація допомогатиме дітям знайти родини

Щороку держава витрачає майже 6 млрд на інтернати, що калічать дітей

У Львові відбулась презентація громадянської кампанії ‘Відкриваємо двері дітям’

24 листопада у Тернополі відбулося засідання прес-клубу на тему ‘Дім і сім’я повинні бути в кожної дитини’, що був організований регіональним партнером кампанії Тернопільським обласним благодійним фондом ‘Майбутнє сиріт’. Під час зустрічі ми представили громадянську кампанію ‘Відкриваємо двері дітям’.

Як зазначив начальник служби у справах дітей Тернопільської облдержадміністрації Степан Герасимів, останнім часом активізувалася роль громадськості у вирішенні наболілих питань, які є у державі:

‘Дуже добре коли громадськість та влада об’єднують зусилля та вирішують проблеми дітей-сиріт. Я повністю погоджуюся з тим, що існує величезна прірва між вихованням дитини в родині та в інтернатних закладах. Крім того ці заклади дорожче обходяться державі. За нашими підрахунками кошти на утримання 92 дітей, які виховувалися у прийомних сім’ях та будинках сімейного типу були у три рази меншими за кошти, які витрачали на утримання 139 дітей у Коропецькому інтернаті’.

Відео із презентації:

Публікації у ЗМІ:

Дім і сім’я повинні бути в кожної дитини, вважають учасники громадської кампанії Відкриваємо двері дітям’

На Тернопільщині представили громадянську кампанію ‘Відкриваємо двері дітям’

25 листопада у Луцьку та 27 листопада у Рівному за підтримки регіонального партнера Громадської організації ‘Фонд соціального розвитку’ ми зустрілися з представниками місцевої влади, журналістами та громадськими організаціями та презентували громадянську кампанію. Надзвичайно важливо для нас було почути слова підтримки від представників місцевої влади та місцевих соціальних служб, що опікуються питаннями догляду за дітьми. Тут не тільки підтримують ідею впровадження деінституціалізації та знають про проекти в Макарівському та Дніпропетровському районах, але і готові долучитися до створення подібних Центрів соціальної підтримки для дітей та сімей в Рівненській та Волинській областях.

Публікації у ЗМІ:

У Луцьку розповіли про наміри ліквідувати інтернати

В Україні понад 80 000 дітей зростають в інтернатах і понад 8 000 втрачають сім'ю щорічно. Метою кампанії «Відкриваймо двері дітям» є підвищення поінформованості суспільства про шкоду і неприйнятність зростання дітей в інтернатах та про існуючі альтернативи; досягнення прогресу в ухваленні політичних рішень і законодавства щодо здійснення переходу від інституційного догляду до системи, яка забезпечує виховання дітей у сімейному середовищі та стимулює розвиток послуг з підтримки дітей і сімей в громадах; а також розвиток спроможності фахівців соціальної сфери та неурядових організацій щодо впровадження деінституціалізації. Варто уже сьогодні робити певні зміни, аби виховувати здорове і щасливе молоде покоління, що є основою успішного громадянського суспільства.