Відкриваємо двері дітямЗбереження та підтримка сім’ї – ключовий вектор діяльності для Сумщини

1.10 2014 Партнери


Кампанія ‘Відкриваємо двері дітям’ вже дає перші плоди на Сумщині. Тут представники місцевої влади та громадянського суспільства взяли курс на втілення деінституціалізації в області та забезпечення альтернативного сімейного догляду кожній дитині

30 вересня  у Сумах відбувся круглий стіл на тему ‘Запровадження змін у системі  захисту дітей, орієнтованих на збереження та підтримку  сім’ї,  як забезпечення прав та інтересів  дитини’. На заході були присутні представники органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, прийомні батьки та журналісти     .

Під час зустрічі учасники обговорили наслідки виховання дітей у держаних інституціях, важливість переходу від соціального захисту дитини до родинних послуг у громадах, соціально-психологічну підтримку родини як необхідну умову забезпечення якості функціонування прийомної сім’ї тощо. Також під час круглого столу була представлена громадянська кампанія ‘Відкриваємо двері дітям’, спрямована на відмову від інтернатів та забезпечення виховання всіх дітей в сім’ях або умовах, наближених до сімейних з максимальним дотриманням інтересів та прав людини.                                        

Учасники зустрічі відзначили необхідність оптимізації у Сумському регіоні системи захисту дітей – розробку та впровадження моделей послуг з підтримки сім'ї, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, комплексних підходів до деінституціалізації – шляхом налагодження співпраці громадськості і  влади.

За результатами круглого столу учасники вирішили підтримати запровадження змін орієнтованих на збереження та підтримку сім’ї у системі захисту прав дітей Сумського регіону в рамках проекту ‘Дитину у родину’. Пілотним регіоном визначили Тростянецький район Сумської області.

Для забезпечення ефективної взаємодії громадських та державних організацій, місцевого самоврядування та меценатів було вирішено створити експертну робочу групу за участі всіх сторін для розробки механізмів співпраці, розробки стратегії  (плану, нормативної бази та заходів)  щодо розробки та впровадження моделей послуг з підтримки сім'ї, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, комплексних підходів до деінституціалізації у Сумській області.

Ще одним напрямком роботи стало підвищення поінформованості суспільства про шкоду і неприйнятність зростання дітей в інтернатних закладах різного типу та про наявний якісний альтернативний догляд за дітьми шляхом впровадження в області кампанії 'Відкриваємо двері дітям'.

6