Відкриваємо двері дітямЗустріч з медіа у Дніпрі

5.07 2017 Україна


Учасники Коаліції з підтримки комплексної реформи системи системи захисту дітей в Дніпропетровській області зустрілися з місцевими журналістами аби розказати про необхідність об’єднання та координованих дій для зміни ситуації в регіоні

5 липня 2017 року у Дніпрі відбулася прес-конференція, де провідні громадські організації області оголосили про створення Коаліції з підтримки комплексної реформи системи захисту дітей в області, спрямованої на поступову відмову від інтернатного догляду та розвиток сімейно-орієнтованих послуг у громадах, що забезпечать виховання всіх дітей в сім’ях або в максимально наближених до сімейних умовах.

IMG_3811

Завданнями Коаліції є планування спільної діяльності,  забезпечення розуміння та підтримки реформи серед населення області і місцевої влади, пошук нових партнерів та підвищення їх знань про деінституціалізацію в рамках впровадження ДІ в Дніпропетровській області.

Створення Коаліції в Дніпропетровскій області необхідний і надважливий крок – даний регіон є лідером в Україні за кількістю інтернатів, а станом на 1 вересня 2015 року в інтернатах області виховувалося майже 8000 дітей, з яких лише 10% дійсно були сиротами чи позбавленими батьківського піклування.

Спроби реформування системи інтернатів не призвели до кардинальних змін. «З 35 реформованих інтернатів (70% від загальної кількості) жоден не припинив існування. Замість дітей-сиріт туди влаштовуються батьківські діти, а самі   заклади змінюють назви та розширюють категорії дітей, що можуть туди потрапити. Умови ж життя дітей в закладах залишаються незмінними, а все більше кількість батьківських дітей тут лише вказує, що проблема не була вирішена» - наголосила Тетяна Камак, громадський монітор Національного превентивного механізму,  представнику громадської організації  «Україна без тортур» та благодійного фонду «Отава».

IMG_3833

У березні Національна рада реформ схвалила Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки. Але немає сенсу говорити про ефективність та успіх реалізації Національної стратегії без побудови нової і дієвої соціальної політики на місцях та якісної реформи у територіальних громадах. «Ми об’єдналися для того, щоб не допустити чергового витка псевдо-реформ у сфері дитинства, адже жертвами таких непрофесійних дій стануть діти. Ми будемо боротися за те, щоб в області була побудована справжня, а не ілюзорна система захисту дітей та більше жодна дитина не страждала в інтернатах, а мала можливість зростати в люблячій сім’ї та розвиватися повною мірою у своїй громаді» - заявила Марина Меланіна з міжнародного благодійного фонду «Вір, надійся, живи», який координує діяльність партнерів коаліції в області.

IMG_3843